Winamp kullanıcı hesap denetimi (uac) hatası çözümü


Hala benim gibi Winamp kullananlar var mı bilmiyorum ama ben kullanmaya devam ediyorum. Malumunuzdur Vista’dan beri Windows’larda UAC (Kullanıcı Hesap Denetimi) diye bir özellik var. Bu özellik haberiniz olmadan bilgisayarınızdaki yazılımların sistemsel değişiklikler yapmasının önüne geçmek için konulmuş bir özellik. Bu özellik Winamp başlangıcında sıkıntı oluşturabiliyor. Winamp’ın bir şeyleri değiştirmek istediğini, izin verip vermediğimizi soruyor. Her Winamp başlangıcında ortaya çıkan bu sorunu iki şekilde çözebilirsiniz.

1- Sistem yazılımı (burada Windows) ayarlarınızı değiştirerek. UAC’ı kapatabilir ya da seviyesini aşağı çekebilirsiniz. UAC’ın program bazlı ayarları olmadığından bu çözüm bazı sakıncalar doğurabilir. O yüzden tercih etmemeniz taraftarıyım.

2- Uygulama yazılımı ayarları değiştirilerek. Uygulama yazılımının bir özelliği UAC’ı harekete geçiriyor ki her başlangıçta UAC uyanıyor. O özellik Winamp’ın kendisi ile ilgili dosya biçimlerini her açılışta kendisine bağlamak istemesi. Bu özelliği: açılışta dosya biçimlerini kendine kayıt et- kapatırsanız rahatsız eden UAC uyarısı ile artık karşılaşmazsınız.

3- (Yeni) Winamp’ı yönetici olarak kurarsanız bu uyarıyla karşılaşmıyorsunuz. Yani kurulum programını sağ tıklayın ve de yönetici olarak çalıştırı işaretleyin. Geri kalan adımlar sizi hedefe götürsün..

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

Bir Cevap Yazın