Web günlüklerine ne yazılır?

Şu bir gerçek, gerçek günlüklerimize yazdıklarımızı internetteki günlüklerimize yazamıyoruz. Çünkü bunlar okunuyor. Birde rating telaşı var tabii. Yani hem yazdıklarımızın okunmasını istiyoruz ki günlüğümüzü internette yayınlıyoruz, hemde herşeyi yazamıyoruz.

Kim günlüğüne yazdıklarının okunmasını ister ki?

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Web günlüklerine ne yazılır?” üzerine 3 yorum

 1. şimdi efem, günlük olayı bi kere kafadan zıt bi olay. yani bana zıt bi olay. günlük yaptıklarını not etmek kendi yazanın okuma hissini bile elinden aldığını düşünüyorum. yani günlüğü bugün kalktım şunu yaptım, bunu bilmem ne yaptığım sonra yattım gibi değilde, insanın aklında kalmasını istediği, yada ilerde okurum, lazım olur diye not etmek istediği şeyleri yazmasıdır bence. bu da iki günde bir de olur hafta da bir de olur not etmektir. kim günü gününe zaten not alabilir ki? bi en sık not alan melissa panerello var o da yediklerinden kitap çıkardı 🙂 allah onun gibi günlük .ıkarma nasip etmesin efem 🙂

 2. ben 🙂
  günlük tutmanın en güzel taraflarından biri yıllar sonra geriye dönüp unuttuğumuz ya da yarım yamalak hatırladığımız olayları tekrar anımsamaktır. bir çeşit boşalmadır aynı zamanda. yakın arkadaşlarımıza söyleyemediklerimizi anlattığımız bir sırdaştır bazen. ve daha bir sürü misyon sıralayabiliriz günlükler için. bu ikisini alalım…

  defterler kaybolmaya müsaittir. web-günlükler ise biz istemedikçe kolay kolay kaybolmazlar. defteri bulan herkes okuyabilir. web-günlükleri ise istersek okuyacakları sınırlayabiliriz. (üyelik sistemi vb.)
  reel’de yeni tanıştığımız hiç bir insana güvenmeyiz. hatta eski dostlara bile güvenmeyiz.(günlükte yazdıklarımızdan beli değil mi?) oysa internette tanıştığımız birine yaklaşık onbeş dakika sonra tüm sırlarımızı anlatmaya başlarız.
  dolayısıyla reel (?) günlüğümüzü kimseyle paylaşmazken, sanal (!) günlüğümüzü herkesle paylaşırız…

 3. özhan beyin cevabındaki gibi genelde daha sonra okumak istediğim ve bunu unutmamalıyım dediğim noktaları yazıyorum günlüğüme.. her ne kadar yetkilendirme yapılabilsede gerçek hayattaki günlüğe yazdıklarımızı yazamıyoruz web günlüklerimize, yazmak için çok şeffaf bir insan olmak lazım.. birde buraya yazdıklarımız başkaları tarafından okunduğu için karşılaştığım ve çözümüne ulaştığım problemleri yazıyorum belki aynı problemlerle karşılaşanlar olabilir diye..

Bir Cevap Yazın