Sinop Erfelek köy yolları

Bayram tatilini memleketinde geçirme şansına sahip bir gurbetçi olarak bazı değerlendirmelerimi paylaşıyorum.

  • Erfelek Ormantepe İç YollarıKöy yollarında çocukluğumdan bu yana kayda değer bir ilerleme göremiyorum. Patika, keçi yolu ya da orman yolundan bozma yollarla köylerimize ulaşmaya devam ediyoruz. Hep geçici çözümler. Yollar sadece yağışlı hava şartlarına daha uygun hale getirilmiş. Yağmur şartlarında köy içinde bile araçla ulaşımda sıkıntı yaşanabiliyor. Artık bu konu köylü nezdinde düzelme umutlarının solduğu bir konu. Buyükşehirlerin altyapı sorunlarını çözemeyen yönetimler köylerin ulaşım/altyapı sorunlarını nasıl çözsün demeyi içinizden geçirdiğinizi duyar gibiyim. Bu iç sesi imha etmediğimiz sürece bu sorunlar çözülmez. Çözemeyenler mevkilerini sessizce çözebileceklere teslim etsinler ya da biraz daha özveri sergilesinler desek fazla şey mi istemiş oluruz?
  • Merkezi su dağıtım sistemlerinde de sıkıntı var. Elektrik kesildiğinde arayacağınız numara belli. Ancak su kesintilerinde sorumlu kim konusunda soru işaretleri var. Ancak kendi başınızın çaresine bakmak için depo vb tedbirler aldıysanız başka tabii.
  • Devamı yarın diye yazdım ama çok devam edemedim. Doğrudan sonuca geçmek istiyorum.

Sonuç olarak diyebileceğim şudur: kendi köyümüzün ve komşu köylerin yollarının son 15 yıllık gelişmelerinden hareketle köylerin kayda değer kalkindigini söyleyemeyiz. Iktidarlar, yerel ve genel yönetimler genellikle günü kurtarmislardir. Propoganda malzemesi yapılacak derecede övünülecek icraatlar olmamıştır. Olması için seçmenin veya vatandaşın daha doğru seçimler yapması ve seçtiklerini gereken baskıyı yapmaları gerekmektedir. Herkes hak ettiği şekilde yönetilir. Daha iyisini hak etmek için elimizden geleni yapalım.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Sinop Erfelek köy yolları” için bir yorum

  1. Hem ziyaretlerinizi hemde yazılarınızın devamını bekleriz.Daha etkili şikayetlerinizin çözümü için daha etkili olacağı kanısındayım.

Bir Cevap Yazın