Sinop futbol’da en başarısız illerden biri..

SinopsporKaç seneden beri Sinop ilini profesyonel liglerde temsil eden bir kulüp yok. En son Sinopspor’un 3. ligde oynadığını hatırlıyorum. Bunun sebebi ya da sebepleri neler olabilir bilmiyorum ama bu sene de 3. lige yükselemedik.

3. lige yükselme 1. kademe maçlarında ilimizi temsil eden Ayancıkspor kulübümüz kademeden çıkamadı. İşte sonuçlar:

2007 – 2008 FUTBOL SEZONU TÜRKİYE PROFESYONEL 3.LİGİNE YÜKSELME 1.KADEME MÜSABAKALARI
BÖLGESİ, GRUP MERKEZİ, TARİHİ, SAATİ VE MAÇ SONUÇLARI
3.BÖLGE (C) GRUBU ANKARA

30.04.2008    BOLU YENİÇAĞSPOR-AYANCIKSPOR    (0–2)
02.05.2008    SAMSUN ATAKUM BLD.SPOR-AYANCIKSPOR (4–2 Pen.)
04.05.2008    DÜZCESPOR – SAMSUN ATAKUM BLD.SPOR     (   )

Artık umutlarımız 2009’a kaldı. Geçen sene de Erfelekspor yükselme şansını değerlendirememişti. Neden böyle oluyor. Sinop’ta ikamet eden hemşerilerimiz futbol’a ilgi göstermedikleri için mi? Futbol kulüplerinin vizyon sahibi olamamasından mı? Hayal gücü yüksek başkanlarımızın olmamasından mı? Parası olan başkanlarımızın olmamasından mı? Yerel yönetimlerin futbol kulüplerimizle yeterince ilgilenmemesinden mi? Bilmiyorum ancak artık bu durumdan sıkıldığımı biliyorum. 3. ligde dahi olsa takip edecek maçları ile ilgilenecek kırk yılda bir de olsa maçlarına gidecek bir takımımız olsun artık.

Kaynak: TFF

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Sinop futbol’da en başarısız illerden biri..” için bir yorum

  1. Futbolda başarısız olan ilimizin amatör liglerindeki maç skorlarını ve gidişatı http://www.sinopaskf.com adresinden öğrenebilirsiniz. Bu sitenin ziyaret sayısı artarsa belki amatör liglerimiz daha güçlenir. Tabii maçlara gitmek en iyisi ama gidemeyenlerinde bir yerden öğrenmesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın