Güzel bir film: Seraphim Falls

seraphim-falls-12006 yılı yapımı, başrollerinde Pierce Brosnan ve Liam Neeson’un oynadığı Savaş, Western ve de Dram türlerinden esintiler içeren filmi seyretmek 2009 yılı Mayıs ayına nasip oldu. Sondan başlayan filmlerden olan Seraphim Falls gayet sürükleyici. Pierce Brosnan’ın Bond serisinden sonra başarılı bir oyunculuk sergilediği bu film savaş sırasında yolları keşişen bir Albay ve Yüzbaşının savaş sonrası mücadelelerini anlatıyor.

Film pek anlaşılır başlamıyor, Carver (Liam Neeson) ve adamları neden olduğunu anlamadığımız bir sebepten ötürü Gideon’un  (Pierce Brosnan) peşindeler. Ve filmin başında Gideon’u yaralıyorlar. Carver adamlarına Gideon’u öldürmemelerini, kendisine canlı teslim etmelerini söyleyerek kovalamaca başlıyor. Yaralı halde Gideon Carver’ın adamlarının çoğunluğunu haklıyor, zor doğa koşullarına dayanıyor. Kovalamaca sürükleyici bir şekilde sürerken demiryolu şantiyesinde kovalamaca bitecek, film finale erecek gibi oluyor ancak Gideon şansla veya yetenekleriyle kurtulmayı başarıyor. Derken iki kahramınımız finalde karşılaşıyorlar ve filmimiz süpriz bir sonla bitiyor.

Sonuç olarak bu sürükleyici filmi Aksiyon, Dram, Western, Savaş vb türlerin takipçilerine tavsiye ediyorum. İyi seyirler

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

Bir Cevap Yazın