Phpnuke Haberler için RSS 2.0 Kaynağı oluşturma

Php-nuke ile hazırlanmış Türkçe sitelerde RSS desteği pek ciddiye alınmamakta. Oysaki site güncellemelerini ziyaretçiye ulaştırmak için seçilebilebilecek en iyi yöntemlerden birisi RSS.

Türkçe phpnuke sitelerinin rss desteği ile ilgili karşılaştığım sorunlar:

  1. RSS desteği yok, bu en büyük problem, rss desteği sağlamayan sitelere düzenli ziyaret etmediğim bir gerçek.
  2. RSS desteği var, Türkçe karakter sorunu bonusuyla. Web site ekibi rss olayını önemini kavramamış olunca bu durum olası. RSS içeriğini e-mail veya rss programımla takip ederken fazla bulmaca çözmeye dayanamadığından bir süre sonra aboneliğimi bitiriyorum.
  3. RSS desteği var, fakat rss standartlarına uyum yok, ya da güncel rss standartlarına geçiş yapılmamış. Web site sahipleri feedvalidator.org sitesinden rss beslemelerini bir kontrol etseler bu sorunlar ziyaretçiye yansımayacak ama nerde rss bilinci..
  4. herhalde benim es geçtiğim başka sorunlarda olmuştur

Neyse, truden.com sitesinin sahibi phpnuke siteleri rss 2.0 destekli haber kaynağı hazırlamışlar. feedvalidator.org sitesinden kontrol edip truden.com adresinden indirebilirsiniz.

RSS olayına daha fazla önem verirsek ziyaretçilerimize de daha fazla önem vermiş oluruz.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Phpnuke Haberler için RSS 2.0 Kaynağı oluşturma” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba Hocam Konuyu Kendi Blogumda kaynak gösterek Yayınlıyorum iziniz Olursa istedğiniz taktirde silebilrim teşekür ederim verdğiniz bu bilgi için. saygılarımla

  2. Tabii yayınlayabilirsiniz, bilgi paylaştıkça çoğalır, sorma inceliğini gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Sitenize yayın hayatında başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın