İngilizce kelime hazinesini geliştirmekte zorlananlar için

Kelime hazinesiYabanci dil öğrenirken kelime hazinesini geliştirmenin bazı yolları vardır. Bunlardan biri belli aralıklarla yeni kelimeleri tekrar etmektir. İşte bu işi kendi kendimize yapmamızı kolaylaştıran Ezberle isimli ücretsiz bir program var. Byte dergisinde tanıtımını gördüğüm programı belki ihtiyacı olanlar vardır diyerek günlüğümde duyurmaya karar verdim.

Üreticisi programı “Nedir Bu Ezberle?: Ezberle programi ezberlemekte zorlandiginiz yabanci kelimeleri bilimsel zaman araliklari ile size hatirlatan, arada sirada test yapan ve bu testlerin sonuçlarina göre ezberleyemediginiz sorularin üzerine daha çok giden akilli ve bedava bir programdir.Unutmadan, kelimelerin telaffuzunuda (su an sadece ingilizce) yapabiliyor.” şeklinde açıklamış.

Programın çalışması için bilgisayarınızda işletim sistemi dilinize uygun .Net Framework 2.0 yüklü olmalı. Programı indirmek ve diğer bilgiler için:

www.ezberle.net

adresini ziyaret etmeniz yeterli. Programın sitesinde yardım dokümanlarını da bulabilirsiniz.

Böyle bir program artık yok, kimse uyarmadığı için yazı böyle kalmış yıllarca.. Arada bir paylaştığımız bilgiler güncel mi değil mi kontrol edelim değil mi? 10/07/2020

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

Bir Cevap Yazın