Hangi web tasarım programı,

Ben Dreamweaver diyorum.. Siz ne derseniz deyin.. Hem asp, hem php, hem de cfm desteği var. Tasarımcının ve programcının işini oldukça kolaylaştırıyor. Bu yazımda tasarımcının ve programcının işini kolaylaştıran programları yazmaya ve kullanımını yazmaya çalışacağım.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Hangi web tasarım programı,” üzerine 3 yorum

 1. dreamweaver gerçekten çok güzel bir program. ancak konuya yeni başlayanlara ben 1st page 2000 programını tavsiye ederim. bütün tagları ayrı renklerde sunarak kafa karıştırmama ve bedava olma gibi özellikleri var.

  birde işi daha profesyonelliğe döküp dreamweaver kullananlar için TopStyle Pro 3 programını tavsiye ederim. dreamweaver ile entegre olarak css kodları hazırlamaya, editlemeye veya siz hiç uğraşmadan siteniz için css hazırlamanıza yarıyor.

  madem web tasarımından bahsediyoruz, grafikler için macromedia flash 8 ve adobe photoshop cs programlarınıda es geçmemekte fayda vardır.

 2. Frontpage ‘i unutmuşsunuz arkadaşlar. Frontpage 2003 her ne kadar Dreamweaver ile yarışamasa da son versiyonda arayı bayağı kapatmış. Tasarımcıya çok büyük kolaylık sağlayan özellikleri var. Ayrıca Office bilenler için kolay bir arayüze sahip, yani öğrenirken zorluk çekmiyorsunuz.

 3. yaw ne iyi soyluyorsun da, microsoft isi degil mi, uzak durmakta her zaman fayda var 🙂

  bir de son zamanlarin modasi tablosuz tasarim, yani css ile yapilan tasarimlar… frontpagenin bu guncelligi ne yazik ki yine yakalayamadigini soyleyemeden gecemeyecegim. aslin da kullanmadim ama kullananlarin yine de css icin dreamweaveri veya frontpage ile beraber baska bir css duzenleme programlari kullandiklarini duydum, gordum. insallah baska bir moda cikmadan bu acigi da kapatirlar. gerci o zaman da css level 3 cikar. bu sefer de internet explorer geri kalir ya da yine frontpage 🙂 belki de ben cok karamsarim. ehue…

  neyse ugramisken bir sey ekleyeyim: daha dun bir php scripti icin javascript ararken soyle bir site buldum. muthis bir php entegrasyon ozelliklerine sahip scriptler var. formlari sekillendirmekten tutun da, menulerinizi canlandirmak icin bookmarklanmasi sart bi site. bilmeyenlere ve ihtiyaci olanlara tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın