Güle güle UEFA kupası

Bülent KorkmazEvet hoşgeldin sefa getirdin diye yazdığım efsane kaptanımız yeni teknik direktörümüz Bülent Korkmaz ile oynadığımız ikinci UEFA kupası maçında malubiyeti gördük. Bütün Cimbomlulara geçmiş olsun. Canımız sağolsun, canın sağolsun Bülent Korkmaz diyorum. Kazanmakta var kaybetmekte. Maçla ilgili bir kaç not yazmam gerekirse:

  • Kalecimiz kötü günündeydi, iyi ki uzaktan yakından daha fazla şuta maruz kalmadı.
  • Defansımız dağınıktı. Güven vermediler, nitekim sonuçta olan oldu.
  • Maç iki sıfır olduktan sonra çamura yatmamız, maçı ve rakibi uyutmamız gerekirdi. Katı defansla turu görebilirdik, 10 kişi durdurduğumuz Hamburg hücumlarını 11 kişi daha kolay durdurabilirdik.
  • Maç sırasında Hasan Şaş’ın eski günlerine dönmesini diledim ama olmadı. Oyuna girmeden önce yedek kulübesinde esnerken gördüğüm Hasan Şaş’ın oyuna hareket getirmesi için alınmasına anlam veremedim.
  • Arda daha güçlü bir futbolcu olsa nasıl olurdu diye düşünmüyor değil insan! Bu nasıl bir cümle?
  • Milan Baros golünü attı ama daha verimli olabilir miydi bilmiyorum? İyi mücadele etti denilebilir.
  • Bülent Korkmaz’ın oyunun seyrini değiştirmek için yaptığı hamleler oyunun kaderini lehimize değiştirmedi.

Neyse futbol bu yenilmek de var yenmekte. Önemli olan Galatasaray’ımızın gittikçe güçlenmesi ve daha büyük hedefler için mücadele edecek hale gelmesi, düzgün yönetilmesi. Canınız sağolsun aslanlar.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Güle güle UEFA kupası” için bir yorum

  1. 20 Martta bu yazıyı yazmışım. Ve tarih 2 Mayıs. Bir kısım yüzdesi belli olmayan GS taraftarı Bülent Korkmaz’ı istifaya davet ediyor. Bülent’in başarısı veya başarısızlığı değil konu. Vefasız, basiretsiz yönetimin suçunu Bülent Korkmaz’a yükleyen taraftarın vefasızlığı söz konusu olan. 2 ay geçmeden öğrencilere bile karne verilmiyor. Allah Bülent Korkmaz’a sabır versin, yolu açık olsun.

Bir Cevap Yazın