Galatasaray’ın UEFA 2007 3.tur grubu belli oldu

H grubunda mücadele edecek eski UEFA fatihimiz Cimbom’umuzun rakipleri Bordeaux (Fransa), A.Wien (Avusturya), Panionios (Yunanistan) ve Helsingborg (İsveç) oldu. UEFA kupasında bu aşamaya gelmiş hiç bir takımın zayıf olduğunu söyleyemeyiz. Avrupa’da henüz istikrar yakalayamamış, belli bir standartı yakalayamamış hiç bir takımımızın bu takımlardan bariz olarak üstün olduğunu iddia edemeyiz. Netice de kolay bir grup değil.

Bizde zaten Aslanımızın zoru başarabileceğini biliyoruz. İnşallah bu gruptan çıkacak ve UEFA kupasını yine Türkiye’mize getireceğiz. Kadromuz geçenki UEFA zaferindeki ile karşılaştırılmamalı. Gerçi o kadromuzda olan oyuncularımızın bazıları halen takımımızda.. Ama bu kadronun başka bir kadro olduğunu, başarıya aç bir kadro olduğunu ve UEFA kupasını Türkiye’ye getirebilecek bir kadro olduğunu söylesem muhalefet edenler elbette çıkar. 🙂

Grubu ilk üç sırada bitirenlerin bir üst tura çıkacağını, takımların aralarında sadece bir maç yapacağını, dolayısıyla Cimbomumuzun Avrupa arenasında en azından 4 maçını daha seyredebileceğimizi müjdeliyor, maçları dört gözle bekliyorum. Tek sıkıntım D-smart denilen zımbırtı. O yüzden Fenerbahçelileri kıskanıyorum, çünkü maçları şifresiz olarak Star TV’de yayınlanıyor. Ne yani sırf Galatasaray maçlarını seyretmek için D-smart mı alacağız şimdi.. Digiturk gibi komşuda seyretme imkanı da yok, çünkü şimdilik Dsmart sahibi bir tanıdık bulamadım.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

Bir Cevap Yazın