Robots.txt dosyasının arkasında yatanlar

robots.txt isimli dosyanın kullanım alanı ve örnek..

Robots.txt adında bir dosya var. Bu dosyaya web sitenizin nerelerinin arama motorları tarafından dizine alınacağını, nerelerin internet aramaları ile bulunamayacağı gibi bilgileri yazıyorsunuz. Önemsiz bir dosya gibi görünüyor ama Arama Motoru Optimizasyonu, Gizlilik ve Güvenlik açılarından önem arzediyor. Okumaya devam et “Robots.txt dosyasının arkasında yatanlar”

WordPress 2.6 yayında..

Sanki sadece günlüğümün WordPress sürümünü yükselttiğim zaman yazı yazıyor gibi hissediyorum, bakıyorum yeni sürüm çıkmış, güncelleyeyim, güncellemişken de bir şeyler yazayım diyorum. Anlayacağınız yazdıklarımdan bende memnun değilim. Net güncesinde normal günlüğüme yazdığım şeyleri de yazmıyorum, o yüzden zaten hareket yok, bir de dişe dokunur bir şeyler yazmayınca yeter artık diyorum kendi kendime.. Artık cümle kurmakta zorluk yaşar hale geldim neredeyse, yazmaya yazmaya köreldim herhalde. Okumaya devam et “WordPress 2.6 yayında..”

Viper’s Video Quicktags Türkçe dil dosyası

Viper’s Video Quicktags Türkçe dil dosyası

WordPress yazılarımıza tek tıkla Youtube, Google Video, Metacafe vb videolarını eklememize arayan Viper’s Video Quicktags eklentisi için Türkçe dil dosyası hazırladım. Nasıl yaptım bilmiyorum ama boş bir anıma denk geldi herhalde.
Baktım kısa bir dil dosyası şablonu var çevireyim bakalım dedim. Umarım işinize yarar.

İndirmek için tıklayın: Viper’s Video Quicktags Türkçe Dil Dosyası
Okumaya devam et “Viper’s Video Quicktags Türkçe dil dosyası”

WordPress güncellemeleri

Öncelikle internet gezginlerinin kolaylıkla internet günlüklerine sahip olabilmelerine olanak sağlayan wordpress içerik yönetim sistemine ve yapımcılarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sonra da net günlükleri hakkında bu olaya girmeyi düşünenler için fikirlerimi yazıyorum.

Okumaya devam et “WordPress güncellemeleri”