Robots.txt dosyasının arkasında yatanlar

robots.txt isimli dosyanın kullanım alanı ve örnek..

Robots.txt adında bir dosya var. Bu dosyaya web sitenizin nerelerinin arama motorları tarafından dizine alınacağını, nerelerin internet aramaları ile bulunamayacağı gibi bilgileri yazıyorsunuz. Önemsiz bir dosya gibi görünüyor ama Arama Motoru Optimizasyonu, Gizlilik ve Güvenlik açılarından önem arzediyor. Okumaya devam et “Robots.txt dosyasının arkasında yatanlar”

Feedburner Google’a taşınmaya başlayınca Yahoo Pipes destekli beslemeler hoşnut olmadı.

Yahoo’nun Pipes servisi ile birden fazla rss beslememizi birleştirip merkezi bir noktada yayınlayabiliyorduk. Ta ki Google Feedburner’a taşımaya başlayıncaya kadar.

PipesYahoo’nun Pipes servisi ile birden fazla rss beslememizi birleştirip merkezi bir noktada yayınlayabiliyorduk. Ta ki Google Feedburner’a taşımaya başlayıncaya kadar. Bende takip ettiğim rss beslemelerinden öğrendiğim bu taşıma duyurusuna ilk hamle yapanlardan birisi olmak için Yahoo Pipes destekli bir kaç RSS beslememi (feed) Google’a taşıdım. Herkesin karşılaştığı 999 hatası ile karşılaşmam uzun sürmedi. Okumaya devam et “Feedburner Google’a taşınmaya başlayınca Yahoo Pipes destekli beslemeler hoşnut olmadı.”

Phpnuke Haberler için RSS 2.0 Kaynağı oluşturma

Php-nuke ile hazırlanmış Türkçe sitelerde RSS desteği pek ciddiye alınmamakta. Oysaki site güncellemelerini ziyaretçiye ulaştırmak için seçilebilebilecek en iyi yöntemlerden birisi RSS.

Türkçe phpnuke sitelerinin rss desteği ile ilgili karşılaştığım sorunlar: Okumaya devam et “Phpnuke Haberler için RSS 2.0 Kaynağı oluşturma”