Crysis Warhead izlenimleri

Crysis Warhead

Crysis’ten sonra nihayet Crysis Warhead keyfini de yaşayabildim. Her ne kadar İngilizce oyunları diyaloglarını anlayabilecek kadar oynayabilsem de Türkçe olarak oyun oynamak ayrı bir zevk. Hele bir de güzel bir seslendirme yapılmışsa.

Crysis serisinin rakiplerine nazaran en büyük artılarından biri Türkçe desteği sunmasıdır. Yerli Kardeşler geliştirdikleri bu oyunda ana dillerini unutmamışlar ve Türkçe arayüz, Türkçe seslendirme desteği sağlamışlar. Bu tarz oyunları şimdiye kadar nasıl oynadığımızı oyun severler bilirler. İngilizce bir görev tanımı, bayağı uzun bir süre ne yapılması gerektiğinin araştırılması, hedefe ulaşmak için arenada saçma sapan gezintiler, yanlış anlamalar yüzünden yeniden başlamalar falan 🙂

Başrolde PsychoCrysis 2 olarak adlandırabileceğimiz bu sürümde hareketlerine hükmettiğimiz karakter değişmiş. İlk oyundan hatırlayabileceğiniz asi asker Psycho bu oyundaki başrol oyuncumuz. Kendi kuralları dışındaki kuralları pek ciddiye almayan Psycho ile ilkine nazaran daha hareketli aksiyonlara giriyoruz. Oyunda herhangi zaman kısıtlaması olmadığından kuytu köşelere saklanıp düşman askerlerini tek tek haklamak en basit strateji. Diğeri de sabırsız bir şekilde kalabalığa dalmak. Nano giysinin sürat, pelerin, maksimum güç vb özelliklerini etkin kullanmak orta ve zor seviyelerinde şart yoksa basit seviyesine göre daha organize ve akıllı hareket eden düşmanın üstesinden gelmek kolay değil.

Oyunla ilgili daha detaylı Pc Labs incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Oyunu basit seviyesinde bitirmek o kadar zor değil, ama orta ve zor seviyelerinde oynamak bayağı heyecan verici. Basit seviyesi zombilerle savaşmak gibi, düşman biraz aptal, seyrettikçe anlayabiliyorsunuz ama orta seviyeye geçince düşman sanki çağ atlamış gibi davranıyor, koordine ve planlı tuzaklar kurabiliyorlar.

İleride daha güzel oyunlar oynamak, anadilimiz Türkçe oyunlar oynamak adına 40 YTL verip orjinal ürün alıp oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. Cevat Yerli ve kardeşlerinin sahip olduğu CryTek firmasına Türkçe konusunda sahip oldukları hassasiyet ve sundukları Türkçe oyunlar için destek versek iyi olmaz mı? Türkiye’de faaliyet gösteren yerli firmaların göstermediği bu hassasiyeti gösterdikleri için kendilerini teşekkür etmeliyiz.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Crysis Warhead izlenimleri” için bir yorum

Bir Cevap Yazın