Bakın bakalım hizmet kalitesi TTNET kalitesi mi

TTNET AdslEvet baktım ama TTNET hizmet kalitesi diye bir şey göremedim.

1 mbps hızında çalışan internetimde ne olduysa kopmalar yaşanmaya başladı. Telekomu aradım, santrale uzaksınız dediler. Bağlantı hızımı yarıya düşürdüler. Kopma sorunu yaşamaya başlayıncaya kadar santrale yakındım, birden santral yer değiştirdi, bizden uzaklaştı. Çünkü biz yer değiştirmedik.

Kopmalar halen devam ediyor. Kopmalar çok ilginç. Akşam saat 20:00’a kadar sorunlu standartı olmayan bir internet, akşam 20:00’dan sonra kopmaların yaklaşık o’a düştüğü ve o saate kadar bariz daha standart internet.

Şimdi TTNET’i bir daha aramaya korkuyorum, hizmet kalitesi dünyada meşhur ttnet aradığım zaman hızımı 252/54 kbps’ye düşürür. Niye santral uzaklaşmaya devam etmiştir.

TTNET hizmet kalitesi İkitelli’de nasıl bakmak için burayı tıklamanız yeterli.

Alternatifi de yok ki kardeşim gidip paşa paşa onu kullanalım. Ortalık TTNET alt yapısını kullanan Taşeronlarla dolu. Uydu.net diyorsun onun da hizmet ağı henüz yetersiz. Kablo.net dersen her yerde yok.

Kota meselesi olmasa en uygun alternatif GSM operatörlerinin verdiği internet hizmetleri, onun da aynı kaliteye ulaşması için beklememiz gerekecek.

Düzenleme: 01.12.2008 tarihinde www.ttnet.net.tr üzerinden gönderdiğim şikayet formuna 03.12.2008 itibariyle sorununuz giderildi dönüşü yapıldı. Artık kopmayan ama vaat edilenin yarısı hızda, 512/128 kbps hızında bir internetimiz var. Buna da şükretmek lazım dersem kızmayın sakın ama. Sorunumuzun çözümü için gereken hassasiyeti gösteren İkitelli Telekom Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. Baktım ve TTNET kalitesini gördüm.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

Bir Cevap Yazın