Yine aynı son PSV GS’yi 2-0 yener

Bizim için ne zaman spor tarihi onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine yazacak bu Şampiyonlar Liginde merak ediyorum..

Artık iyi oynadık ama kazanamadık ta diyemiyoruz.. Kadromuz yetersiz mazeretleri de geçmişte kaldı. Yok eğer bu 3 ya da 4 büyük olduğunu iddia eden takımımız bu işi beceremeyeceklerse bıraksınlar gitsinler.. Nasıl başarısız olmuş Siyasetçiler için bırakıp gitsinler diyoruz, aynı şeyi bu dört büyük (?) takım için söylüyorum.

Galatasarayı olsun, Fenerbahçesi olsun, Beşiktaşı olsun, Trabzonsporu olsun bu takımlar bunca sene Türkiye’yi ulusal arenada temsil edip herhangi bir başarı gösterememiş takımlar.. Genelde İstanbul merkezli ve daha zengin olan bu klüplerde eksik olan bir şeyler var ve nasılsa bu hepsinde eksik. Galatasaray’ın UEFA başarısını ihmal edersek geriye kocaman bir hiç kalıyor.. Neymiş büyük takım? Eğer bu şekilde sürdüreceklerse çekilsinler, başka takımlar şanslarını denesin. Nasıl ki bazı uluslar arası kupaları beğenmeyip gitmemeyi tercih ediyorlar, başvursunlar Federasyona biz Uluslar arası maçları oynamak istemiyoruz, bunca yıl rezil olduğumuz yeter desinler.. Ne hakları var bu milletin başı öne eğik gezmek zorunda bırakmaya..

Yok efendim hakem hatası, yok efendim tecrübe eksik, yok efendim kadro eksik, yok efendim stat bozuk.. Nereye kadar kardeşim, taraftar olarak ben mi kapatacağım bu eksiklikleri? Kime anlatıyorsun bana derdini, artık bize dert anlatmayın.. Taşkınlık yapan taraftarlara şaşırmamak lazım, insan kendini kaptırınca gerçekten taşkınlık yapası gelmiyor da değil..

Ne diyeyim, en azından Avrupa Fatihi (?) Galatasarayımız inşallah UEFA’dan devam edebilir.

Yayınlayan

Savaş Yaşar

Orta yaşlı, memur çocuğu, artık çok şükür ki evli ve çocuklu, sadelik tutkunu bir Anadolu insanı.

“Yine aynı son PSV GS’yi 2-0 yener” için bir yorum

Bir Cevap Yazın